Laserowy resurfacing skóry wykorzystuje skoncentrowane wiązki energii do usuwania martwych komórek skóry, aby odsłonić odświeżony wygląd skóry i zwiększyć produkcję kolagenu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w zakresie nierównomiernego kolorytu skóry, linii mimicznych, plam posłonecznych, piegów czy zmniejszenia blizn potrądzikowych, laserowy resurfacing skóry może rozwiązać Twoje problemy. Oto kilka istotnych faktów, które należy wziąć pod uwagę podczas sprawdzania, czy laserowy resurfacing skóry jest dla Ciebie odpowiedni.

Rodzaje dostępnych laserów

Należy pamiętać o dwóch kategoriach laserów: ablacyjnych i nieablacyjnych. Oba mogą być skuteczne w resurfacingu skóry, przy czym technologie o różnych nazwach marek przełączają się między nimi. Nasz dermatolog z certyfikatem zarządu oferuje technologię laserową Fraxel, która umożliwia usuwanie typowych niedoskonałości skóry w wygodny sposób i przy minimalnym dyskomforcie.

Lasery ablacyjne

Lasery ablacyjne usuwają najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, aby odsłonić młodszy wygląd i gładszą skórę, która znajduje się pod spodem. Zabieg ten jest idealny dla pacjentów, którzy mają umiarkowane zmarszczki lub mocno zniszczoną słońcem skórę.

Lasery nieablacyjne

Lasery te celują w tkankę znajdującą się pod skórą. Impulsy energii laserowej pobudzają tkankę podstawową i komórki skóry do produkcji elastyny i białek kolagenowych. Zabiegi te mogą zapewnić wyraźniejszą cerę, jędrniejszą skórę i mniejszą liczbę drobnych zmarszczek. Zabieg jest mniej skomplikowany niż jego ablacyjny odpowiednik.

Czy zabiegi laserowe są bolesne?

Poziomy dyskomfortu różnią się w zależności od wybranego zabiegu laserowego i tolerancji bólu u poszczególnych pacjentów. Niektórzy z naszych klientów porównują laserowy resurfacing skóry do uczucia gumowej opaski zaciskającej się na skórze, podczas gdy inni mogą wymagać zastosowania miejscowego kremu znieczulającego.

Jakich rezultatów należy się spodziewać?

Po zabiegu nieablacyjnym należy spodziewać się pewnej wrażliwości i zaczerwienienia. Skóra może być również nieco swędząca i napięta. Po zabiegu skóra będzie bardziej narażona na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego UV, dlatego ważne jest, aby obficie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Po zabiegach z użyciem lasera ablacyjnego należy spodziewać się wyjątkowej wrażliwości, zaczerwienienia i obrzęku. Dr Key i jego zespół poinstruują pacjentkę w zakresie szczegółowych zasad pielęgnacji po zabiegu, w tym stosowania miejscowych produktów do pielęgnacji skóry w celu jej ukojenia i przyspieszenia gojenia i regeneracji. Po zabiegu z użyciem lasera ablacyjnego dyskomfort może utrzymywać się od kilku dni do tygodnia lub dłużej.

Czy resurfacing laserowy skóry jest odpowiedni dla Ciebie?

Wiele ośrodków spa i kosmetyczek oferuje zabiegi laserowe. Jednak jeśli chodzi o zdrowie Twojej skóry, nie ma lepszego wyboru niż dermatolog z certyfikatem.