Chociaż maska na twarz może odgrywać istotną rolę w zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19, może być również trudne dla skóry. Zakrywanie twarzy może powodować szereg problemów skórnych, w tym swędzenie, wysypki, łuszczenie się skóry i trądzik. Aby pomóc z tymi problemami, nasz zespół w Key Laser opracował listę pomocnych wskazówek, których należy przestrzegać w tych niespotykanych czasach.

Częste oczyszczanie twarzy

Codzienne stosowanie delikatnego produktu do oczyszczania skóry oraz kremu nawilżającego ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowej i wolnej od wyprysków skóry. Podczas mycia używaj produktu o zrównoważonym pH i bezzapachowego. Stosuj również krem nawilżający, który nie zatyka porów i jest odpowiedni dla Twojego typu skóry.

Unikaj tarcia

Spierzchnięte usta i sucha skóra mogą stanowić poważny problem dla osób, które muszą nosić maseczki przez dłuższy czas. Wazelina jest doskonałym produktem do stosowania, aby utrzymać suchą skórę na dystans. Możesz zastosować po umyciu twarzy i przed nałożeniem maski. Jeśli jesteś podatny na trądzik, nakładaj wazelinę tylko na usta.

Pomiń swój makijaż

Twoja maska będzie uwięziona ciepłe, wilgotne powietrze pod nim, a makijaż jest bardziej prawdopodobne, aby zatkać pory twarzy, które prowadzą do wyprysków i pryszcze. Sugerujemy, abyś pominęła makijaż, dając swojej skórze wakacje na dzień lub dwa. Rozumiemy, że najlepszy wygląd ma kluczowe znaczenie, więc po nałożeniu maski, możesz swobodnie stosować to, czego potrzebujesz.

Nie eksperymentuj

Nie czas teraz na wypróbowywanie nowych produktów do pielęgnacji skóry, ponieważ mogą one wywołać nieoczekiwane podrażnienia. Noszenie maseczki może sprawić, że skóra stanie się bardziej wrażliwa, a nowe, niesprawdzone produkty mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Unikaj także ostrych domowych zabiegów, takich jak retinoidy i środki złuszczające, które mogą nasilać problemy skórne.

Stosuj odpowiednią maseczkę

Aby ograniczyć problemy skórne do minimum, zainwestuj w odpowiednią maseczkę. Upewnij się, że oferuje ona następujące funkcje:

  • Wygodny, dopasowany krój, który pasuje pod brodę, po bokach i na nos.
  • Oddychający, miękki materiał, taki jak bawełna
  • Nie zawiera syntetyków, takich jak nylon, rayon czy poliester.

Jeśli dopasowanie jest zbyt ciasne, możesz spodziewać się problemów przy ciągłym noszeniu. Może to podrażniać skórę, a jeśli musisz stale dopasowywać maskę, może to spowodować przeniesienie zarazków z maski na twarz.

Rób przerwy, kiedy to możliwe

Pracownicy pierwszej linii rozumieją tę koncepcję. Gdy masz trochę czasu, udaj się w bezpieczne miejsce, gdzie możesz zdjąć maskę. Piętnaście minut co cztery godziny to idealna pora. Przejdź się na zewnątrz lub usiądź w samochodzie, gdzie możesz być sam.

Myj maskę i często ją wymieniaj

Noszenie czystej maski jest niezbędne do ochrony siebie i innych przed wirusem, a także do utrzymania zdrowej skóry. Możesz umyć ją ręcznie lub wrzucić do pralki. Powinieneś również mieć pod ręką kilka masek, aby móc je zmieniać bez kłopotu.