Jak zmniejszyć* cellulit w domu

Jak poprawić zdrowie i wygląd swoich nóg (i całego ciała) w domu, bez profesjonalnych zabiegów i bezużytecznych gadżetów (z których żaden nie działa)?

Tu, w LipoTherapeia, mamy trzypunktowy plan usuwania cellulitu:

 • Wykonuj 20-30 minutowy masaż antycellulitowy co drugi dzień (szczegółowe instrukcje, jak wykonać prawidłowy masaż antycellulitowy)

 • Nakładanie dobrego kremu na cellulit raz dziennie (biorąc pod uwagę, że większość kremów na cellulit jest taka tylko z nazwy, dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać prawdziwy krem antycellulitowy)

 • Przeczytaj nasz obszerny przewodnik zawierający 95+ wskazówek, co robić - a czego nie robić - aby zmniejszyć cellulit, a jednocześnie poprawić zdrowie całego ciała.

Oto wszystko, co musisz zrobić, aby zredukować cellulit bez zabiegów: masaż, krem, zdrowy tryb życia.

* W większości przypadków nie można całkowicie "pozbyć się cellulitu", dlatego mówienie o "redukcji cellulitu" lub (częściowym) "usuwaniu cellulitu" ma dużo większy sens i właśnie tego terminu będziemy używać w tym artykule.

Odkryj kremy do nóg Celluence®.
Odkryj zabiegi na cellulit Meso-CRF®.

Masaże na cellulit są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach

Istnieją niezliczone rodzaje masaży na cellulit, niektóre z nich to między innymi: niewygodne masowanie kubeczkami, głupie narzędzia "do walki z cellulitem", żałosne szczotkowanie na sucho, śmieszne "radosne klepanie", nietrafiony "masaż tkanek głębokich", lepki miód, ssanie próżniowe, obrzydliwe podgrzewanie/chłodzenie olejkami, bezużyteczne masażery na cellulit i wibratory.

Większość z nich nie działa i nie ma żadnego sensu, a niektóre są wręcz niebezpieczne(wiele do przeczytania tutaj).

Ten artykuł jest o tym, jaki masaż na cellulit ma sens i działa. Jest on bardzo, bardzo prosty i nie wymaga niczego więcej niż palców i odrobiny olejku - żadnych drogich gadżetów ani wymyślnych produktów.

W połączeniu z dobrym kremem na cellulit i zdrowym trybem życia (więcej na ten temat w dalszej części artykułu) otrzymujemy niezły program redukcji cellulitu. Nie jest on tak skuteczny jak głęboko działająca, wysokoenergetyczna częstotliwość radiowa, złoty standard w redukcji cellulitu, ale doskonale nadaje się do usuwania cellulitu w domu, kiedy wszystko jest zamknięte.

A przede wszystkim masaż na cellulit jest doskonałym sposobem zapobiegania cellulitowi oraz utrzymywania skóry łydek, ud i pośladków w dobrej kondycji, dzięki poprawie krążenia krwi i drenażu limfatycznego.

Prawdziwy masaż na cellulit

Co mam na myśli, mówiąc o "prawdziwym masażu na cellulit"?

Mam na myśli silny (to warunek konieczny) masaż, który działa konkretnie na podskórę i głębiej położoną skórę właściwą (tam, gdzie żyje cellulit). Ani bardziej powierzchownie, ani głębiej, tylko właśnie na podskórę/głębszą skórę właściwą.

Jak więc to robimy? Istnieją trzy główne "ruchy" masażu, które działają na te warstwy, a także na tłuszcz podskórny (który również poprawi się pod względem zdrowia i wyglądu).

 • Silne rolowanie skóry ("palper-rouler" wykonywany rękami - w przeciwieństwie do masażu wykonywanego za pomocą ssania próżniowego i mechanicznych rolek, który w rzeczywistości jest gorszy od ręcznego "palper-roulera").

 • Silne ugniatanie skóry (wiesz, jak przy wypieku chleba)

Są to dwa ruchy masażu, które można wykonać ręcznie, a które działają na podskórę i cellulit bardziej niż na inne tkanki.

Dodatkowo musimy wykonać drenaż limfatyczny / krążenie żylne, co można osiągnąć poprzez:

 • Silne, długie pociągnięcia

Wykonuj te ruchy w logiczny sposób i z silnym naciskiem przez około 30 minut na dolnej części nóg, ud, bioder i pośladków, a otrzymasz domowy masaż ukierunkowany na cellulit.

Profesjonaliści zazwyczaj wykonują 60-minutowy masaż kilka razy dziennie, ale nawet dla nich jest on bardzo męczący i prawdopodobnie na dłuższą metę nie jest dobry dla palców, ale jest to najlepszy masaż na cellulit, jaki można wykonać. Tak więc do użytku domowego 30 minut co drugi dzień to więcej niż potrzeba (należy zachować jeden dzień przerwy między sesjami, aby tkanki mogły się zregenerować).

Oczywiście o wiele łatwiej jest wykonywać masaż łydek, okolic nad kolanami, przedniej części ud, boków ud i bioder (oraz brzucha, jeśli masz tam cellulit) niż pośladków czy tylnej części ud, ale mimo to możesz wykonać kilkuminutowy masaż tych okolic.

Jak prawidłowo wykonać masaż nóg na cellulit?

Zawsze zaczynaj masaż od zdecydowanych, długich pociągnięć ku górze, następnie przejdź do zdecydowanego rolowania i ugniatania skóry, a następnie zakończ go zdecydowanymi, długimi pociągnięciami ku górze.

Oto kilka przydatnych wskazówek:

 • Możesz poświęcić kilka minut więcej na obszary z silniejszym cellulitem, ale nie poświęcaj pełnych trzydziestu minut na jeden mały obszar - spowodujesz tylko niepotrzebne podrażnienia.

 • Używaj olejków - nie za mało i nie za dużo. Zbyt dużo olejku nie pozwoli Ci chwycić skóry i manipulować nią. Zbyt mała ilość olejku spowoduje, że zaczniesz pocierać powierzchnię skóry, a nie jej podskórną warstwę, co jest bezcelowe. Można użyć kremu, ale należy się upewnić, że nie wyschnie on zbyt łatwo lub nie zacznie się łuszczyć po minucie, ponieważ spowoduje to, że masaż będzie niewygodny i niechlujny. Większość kremów nie jest odpowiednia, natomiast większość olejków jest w porządku.

 • W masażu tkanek głębokich stosujemy ugniatanie mięśni. W masażu na cellulit stosujemy ugniatanie skóry. Należy chwycić skórę i ugniatać ją tą samą techniką, która jest dość podobna do wyrabiania ciasta.

 • Wałkowanie skóry / ręczne palper-rouler (chwyć i wałkuj) jest podobne do ugniatania skóry, ale jak sama nazwa wskazuje, polega na wałkowaniu skóry palcami.

 • Głaskanie nie wymaga wyjaśnień i odnosi się do zwykłej techniki "effleurage" stosowanej w normalnym masażu, ale z użyciem większej siły i niewielkiej ilości olejku.

 • Nie rób tego zbyt mocno (niepotrzebnie zranisz skórę) i nie rób tego zbyt lekko (lekki masaż na cellulit to strata czasu).

 • Jeśli zamiast zwykłego olejku użyjesz silnie skoncentrowanego kremu lub olejku na cellulit, dodasz do swojego masażu jeszcze jedną korzyść. Problem z większością tych produktów polega jednak na tym, że nie zawierają one wystarczającej ilości substancji czynnych, aby spowodować jakiekolwiek realne zmiany.

 • Staraj się unikać olejków eterycznych, ponieważ nie jest dobrym pomysłem wdychanie ich bez przerwy przez 30 minut dzień w dzień przez wiele tygodni - w końcu nabawisz się na nie nietolerancji.

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, możesz wykonać całkiem dobry masaż na cellulit na nogach, poprawiając zarówno zdrowie, jak i wygląd swoich nóg.

Jak wybrać prawdziwy krem na cellulit

Problem z większością komercyjnych kremów na cellulit polega na tym, że zawierają one:

 • niewłaściwe składniki aktywne (zastrzeżone składniki oparte na kilku wątpliwych badaniach)

 • bardzo mało aktywnych składników antycellulitowych (jeden z najbardziej popularnych "kremów na cellulit" w rzeczywistości nie zawiera ŻADNYCH składników aktywnych!)

 • bardzo niskie stężenie składników aktywnych

 • niska czystość składników aktywnych (niska koncentracja aktywnych cząsteczek składników)

Dlaczego tak jest? Po prostu z powodu minimalizacji kosztów / maksymalizacji zysków

Łatwo jest wyprodukować wysokiej jakości krem do twarzy za 50 funtów / 50 ml, bogaty w składniki aktywne, i osiągnąć z tego bardzo dobry zysk. Podobnie społeczeństwo chętnie płaci 50 funtów za 50 ml co trzy miesiące.

Ale nogi i pośladki mają 12 razy większą powierzchnię niż twarz i wymagałyby 600 ml kremu (=600 funtów) co trzy miesiące, jeśli miałyby być utrzymane te same marże zysku.

Zatem albo trzeba zrezygnować z zawartości składników aktywnych, albo z marży zysku. A większość firm decyduje się na kompromis w kwestii składników aktywnych. W zamian za to wypełniają lukę marketingiem, który i tak sprzedaje więcej kremów niż jakość.

Kremy na cellulit: skup się na składnikach aktywnych

Skąd więc wiadomo, jaki krem wybrać?

 • Szukaj dobrze zbadanych składników aktywnych, takich jak m.in. kofeina, wyciąg z gotu kola, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z zielonej herbaty, wyciąg z kory sosny, wyciąg z kurkumy, wyciąg z Coleus forskohlii, wyciąg z zielonej kawy, wyciąg z miotły zbożowej i wyciąg z flawanolu kakaowego.

 • Szukaj kombinacji trzech lub więcej składników aktywnych, a nie tylko zwykłej kofeiny

 • Szukaj kremów o wysokim stężeniu substancji czynnych - oczywiście żaden producent nie poda Ci swojego składu, ale szukaj kremów, które skupiają się na wysokim stężeniu substancji czynnych (ponownie 10% kofeiny - i nic więcej - w kremie jest zarówno przesadą, jak i brakiem sensu).

 • Szukaj aktywnych cząsteczek, a nie wątpliwych ekstraktów, które mogą zawierać bardzo mało aktywnych cząsteczek. Na przykład wyciąg z zielonej herbaty może zawierać 0,1% EGCG, aktywnej cząsteczki zielonej herbaty, lub 95% EGCG. Oczywiście krem zawierający czysty EGCG (o czystości 90% lub wyższej) będzie o wiele lepszy niż krem zawierający ogólny "ekstrakt z zielonej herbaty".

Wiem, że badanie i porównywanie to ciężka praca, ale może to stanowić różnicę między zakupem czegoś wysokiej jakości a zmarnowaniem pieniędzy.

Czy wybierając taki krem, pozbędziesz się cellulitu?

Wbrew temu, co głoszą tabloidy: oczywiście, że nie! Żadna metoda nie jest w stanie pozbyć się cellulitu i to nie na własną rękę, niezależnie od tego, czy jest to masaż, krem, zabieg czy ćwiczenia. Ale przynajmniej będziesz wiedziała, że używasz kremu wysokiej jakości, o dobrym stężeniu skoncentrowanych składników aktywnych, który dodatkowo wspomoże Twoje wysiłki w walce z cellulitem.

95 innych rzeczy, które możesz zrobić z cellulitem, oprócz masażu i kremów

Oczywiście podstawą każdego programu usuwania cellulitu jest "odżywianie, ćwiczenia, styl życia", ponieważ to właśnie brak ćwiczeń, złe nawyki żywieniowe i niezdrowy styl życia są przyczyną powstawania cellulitu. Jeśli te czynniki nie ulegną zmianie, cellulit nie zostanie skutecznie zredukowany i/lub powróci w krótkim czasie.

W naszym obszernym artykule "Jak pozbyć sięcellulitu" znajdziesz wiele porad dotyczących odżywiania, ćwiczeń i stylu życia. Ten przewodnik zawiera również obszerną sekcję na temat tego, czego nie robić, biorąc pod uwagę szaloną ilość błędnych informacji i miejskich mitów na temat cellulitu, które mogą zaoszczędzić Ci wiele czasu i pieniędzy.

Zacznij redukować cellulit w domu już teraz

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny. Wykonaj masaż na cellulit już teraz i przeczytaj nasz przewodnik, aby zacząć redukować cellulit już od dziś.

Odkryj kremy Celluence® do nóg
Odkryj zabiegi na cellulit Meso-CRF®.

© 2021 LipoTherapeia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania bez pisemnej zgody.