W tym momencie większość chirurgów plastycznych uważa, że powiększenie ust jest to stosunkowo prosty zabieg, który pozwoli poprawić wygląd ust bez problemów. Metody jakie są obecnie stosowane to przede wszystkim wstrzykiwanie specjalnych substancji, które będą modelować usta. Materiały jakie można wykorzystywać to między innymi kwas hialuronowy, kolagen, botoks czy tłuszcz własny. Obecnie cieszy dużym zainteresowaniem właśnie kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem skóry i nie spowoduje skutków ubocznych.

Powiększanie i modelowanie ust

Widać również zainteresowanie zróżnicowanymi metodami, które będą zmierzać do tego, że zmieni się wygląd ust. Pacjentki obecnie chcą się poddawać operacjom, dzięki którym można skutecznie powiększać usta. Takie zabiegi jednak wykorzystywane są stosunkowo rzadko, ponieważ są także inne metody działania, które mogą dawać okazję do modelowania ust. Trzeba pamiętać o tym, że usta mają delikatną skórę i dlatego będą mocno unerwione. Należy więc odpowiednio dbać o ich wygląd. Samo modelowanie ust można traktować jako trudne do wykonywania, ponieważ twarz u każdego będzie inna i dlatego trzeba umieć to modelowanie dopasować do osoby.

Jakie materiały są wykorzystywane?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która będzie występować w naszej skórze i dlatego jest przyswajana przez organizm, nie będzie powodować powikłań po zabiegu. Wstrzykiwanie kwasu w usta daje praktycznie od razu zadowalające efekty. Po około dwóch tygodniach ingerencja w okolicach ust jest już bardziej odczuwalna. Efekt zabiegu będzie mniej więcej przez rok tak samo wyglądał. Po wyplenieniu trzeba pić dużo wody.

Tłuszcz własny

To świetna opcja, która gwarantuje nam wykorzystywanie takiego materiału, który pochodzi od pacjenta, uzyskiwany może być między innymi w ramach procesu liposukcji. Może być wprowadzony albo w trakcie operacji albo przez wstrzykiwanie.

Kolagen

To preparat tak samo naturalny jak kwas hialuronowy, do uzyskiwania ze skóry pacjenta, wtedy jednak bardziej kosztowny niż chętniej wykorzystywany kolagen zwierzęcy, który jednak może powodować również uczulenia i dlatego nie zawsze się sprawdzi.

Botoks

To substancja, która nie będzie naturalna, ma bakteryjną formę i powiększenie ust może czasami stanowić problem z tą substancją. Botoks będzie się utrzymywał mniej więcej do pół roku, czasami nieco dłużej. Trudne może być modelowanie w związku z tym, że rysunek ust z wiekiem się zmienia. Nie zawsze więc uda się wypracować zadowalający pacjentkę efekt.