Wśród nowoczesnych technologii mających na celu przywrócenie odpowiedniej struktury skórze uszkodzonej bądź starzejącej się jedną z najbardziej skutecznych jest tak zwana biostymulacja komórek skóryu. Zabieg ten polega na pozyskaniu osocza bogatopyłkowego z krwi leczonej osoby. Takie dziedziny medycyny, jak chirurgia, stomatologia czy ortopedia doskonale znają tę technologię. Jest ona wykorzystywana w nich już od ponad dekady. Kluczowe znaczenie ma tutaj wysoce skuteczna odbudowa tkanek, do której doprowadza właśnie użycie osocza bogatopłytkowego. Dlatego technologia ta na dobre przyjęła się w leczeniu niektórych schorzeń i urazów. Coraz szerzej osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w kosmetologii i chirurgii estetycznej.

Jak wiadomo, starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczek, doprowadzi to znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma przecież kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wygląd skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawia się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia. Pacjenci, którzy z jakiegoś powodu narzekają na kondycję skóry, być może zainteresują się zabiegiem polegającym na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Jeśli ktoś szuka w pełni naturalnego sposobu na regenerację skóry, zabieg ten na pewno powinien być wzięty pod uwagę. Rezultaty, które możemy otrzymać to między innymi: pozbycie się zmarszczek, usunięcie przebarwień skóry, przywrócenie skórze naturalnej jędrności, elastyczności i gęstości, szybsze gojenie się ran, itp. Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na zmęczoną, pozbawioną blasku cerę; osoby z cerą bardzo dojrzałą; osoby, których skóra wymaga wypełnień, przywrócenia napięcia i elastyczności; osoby, których bolączką jest łysienie; osoby chcące jak najszybciej pozbyć się długo gojących się ran.

Zabieg podawania osocza bogatobiałkowego nie jest długotrwały ani wymagający. Najpierw lekarz pobiera pacjentowi krew. Następnie za pomocą specjalnej obróbki zostaje z niej pozyskane osocze z płytkami krwi. Tak otrzymane osocze bogatopłytkowe zostaje wstrzyknięte w skórę. Główną zaletą takiego zabiegu jest jego naturalność. Tak naprawdę nie podajemy naszemu organizmowi żadnej obcej substancji, tylko coś, co pochodzi z naszego wnętrza. Nie ma tu mowy o nietolerancji osocza przez organizm czy reakcjach alergicznych. Naturalność zabiegu idzie w parze ze skutecznością. Rezultaty są bardzo widoczne i długotrwałe.